HAKKIMIZDA

- 1953 yılında H. Rüştü ALTUNBAŞ tarafından Hisar Aile Çay Bahçesi Olarak kurulan 2015 yılında Rüştü ALTUNBAŞ‘ın vefatıyla birlikte oğlu Erkan ALTUNBAŞ 2.kuşak olarak işletmeyi daha ileri ve kaliteli hizmete taşımak adına yenileme içerisine girmiş ve şuan faaliyetlerine Cafe&Restaurant olarak hizmet vermektedir.

Bu bağlamda yenilenen personeli, iç ve dış dekorasyonuyla ve mutfağıyla birlikte Dünya mutfağının ve yöresel lezzetlerimizin yanında zengin kahvaltı ve Brunch’ta hizmette kaliteyi en yukarıya çıkarmaya devam etmektedir.

Mekanın bulunduğu konum itibariyle Eşşiz Boğaz manzarası ve Padişahımız Fatih Sultan Mehmedhan tarafından yapılan Rumeli Hisar Kalesi surları ile birlikte tarihi özelliklere şahit olmanızı sağlıyor.

Tarihle Doğanın Buluştuğu Nokta

Tarihle doğanın buluştuğu noktada 65 yılı aşkın süredir hizmet veren İstanbul Hisar Cafe Restaurant doğal taş ve ahşabın uyumlu birlikteliği ile doğal çevresiyle tümüyle bütünleşmiş bir yapının içinde huzur sunuyor. Bundan yarım asır önce 1953 yılında hayata geçirilen ve o günden bu güne istanbul’un simgesi olan İstanbul Hisar Cafe Restaurant son 2 yıldır Restoran konseptine geçmiştir. Yenilenen imajıyla İstanbullulara tecrübeli işletmecilik anlayışıyla modernitenin nefis uyumunu gözler önüne seriyor.

Dünya Mutfağından Seçme Örnekler

Rumeli Hisarı’nın vakur çehresiyle bütünleşen ve leziz mutfağı ile alışıla gelmiş kalıpların dışında bir sığınak olan İstanbul Hisar Cafe’yi diğerlerinden ayıran en önemli özelliği mutfağı. Tamamen doğal ve organik ürünlerin kullanıldığı Hisar Cafe en titiz gurmelerin dahi beğenisine mazhar olmuş mutfağıyla klasik cafelerden ayrılıyor. Tüm dünya mutfaklarından örneklerin usta ellerde konuklara sunulduğu Hisar Cafe, şahane doğası ve ambiyansıyla siz değerli misafirlere kucak açıyor.

Özel günlerinizi unutulmaz kılıyoruz

Düğün, nişan, doğum günü, lansman gibi özel günlerinizi unutulmaz kılmayı vadeden İstanbul Hisar Cafe Restaurant iddialı sabah kahvaltısı ve lezzetli yemeklerinin yanında, dostlarınızla buluşup demlikte çayınızı, kahvenizi yudumlayarak boğazın huzur veren güzelliğinde, sakin ve keyifli bir ortam sunuyor. İstanbul Hisar Cafe ailesi olarak sizleri de, hayal ettiğinizin ötesine İstanbul Hisar Cafe’ye bekliyoruz.